Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/plcaorguk/domains/plca.org.uk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/plcaorguk/domains/plca.org.uk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/plcaorguk/domains/plca.org.uk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Zbieramy plastikowe nakrętki i pomagamy – PLCA
info@polish-culture.com
Charity No. 1170478

Blog

Zbieramy plastikowe nakrętki i pomagamy

Nakrętki to przedmioty codziennego użytku, które mają dla nas małe znaczenie, a można je jednak wykorzystać w dobrym celu. Zbierając je pomagamy nie tylko potrzebującym, ale także środowisku-  nakrętka nie trafia na wysypisko, gdzie proces rozkładu trwa latami.
Zebrane przez nas nakrętki zostaną przekazane na rzecz Nataszki Liedtke, która  urodziła się z Zespołem Wad Wrodzonych Uwarunkowanych Genetycznie. Schorzenia dziewczynki utrudniają jej codzienne funkcjonowanie, nie umie chodzić o własnych siłach. Nie jest w stanie jeść samodzielnie, a karmiona jest przy pomocy specjalnej przezskórnej sondy. Dodatkowo cierpi na epilepsję oraz pogłębiającą się wadę wzroku. Potrzebuje kompleksowej rehabilitacji, niezbędne są zajęcia z integracji sensorycznej, logopedii i ćwiczenia na basenie. U Nataszki stwierdzono głębokie upośledzenie umysłowe – do tej pory nie zaczęła mówić i nie jest w stanie sygnalizować rodzicom swoich uczuć i potrzeb. Bliskość ukochanych osób sprawia jej ogromną radość. Lista jej potrzeb jest bardzo długa, a nasza pomoc da jej możliwość na lepsze życie.
Przy wejściu do skrzydła naszej szkoły został ustawiony duży, zielony kosz z napisem NAKRĘTKOMANIACY, prosimy o wrzucanie nakrętek i dołączenie do akcji, do której zgłosiliśmy naszą szkołę.
Organizatorzy akcji przewidzieli także nagrody dla placówki, która zdobędzie najwięcej nakrętek. Przewidziane są następujące nagrody:
1 miejsce: nagroda w wysokości £100,
2 miejsce: nagroda w wysokości £50 ,
3 miejsce: nagroda w wysokości £20.
Jeśli uda nam się zdobyć którąkolwiek z powyższych nagród, chcielibyśmy przeznaczyć te pieniądze na piłki oraz zabawki, z których nasi uczniowie mogliby korzystać podczas przerw na zewnątrz.
Serdecznie zachęcamy do akcji zbierania plastikowych nakrętek!